Tam Ekran İçin sağdan 3 . butona tıklayın


HÜRREM DAYI EVİ - KARAMAN

Fotoğraf çekimleri SdcBilişim. (Çözüm ortağı firmamız, Emeğinize sağlık dostlar.)

 
  Karaman il merkezinde Koça Dede mahallesinde yer alan Hürrem Dayı Evi, Anadolu’da bulunana Geleneksel Türk Ev Mimarileri arasında en güzel örneklerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Hürrem Dayı Evi 300 yıla yakın bir geçmişi bulunmaktadır. Evde bulunan kalemişi ve ahşap süslemeler evin güzelliğine güzellik katmasının dışında ziyaretçiler içinde oldukça çekicidir.

Ev son sahibi Hürrem Hatun tarafından bağışlanmış ve 2006 senesinde Karaman Belediye Başkanı tarafından restore edilmiştir. Restore aslına uygun yapılmış ve yapı değişikliğe uğramamış, zarar görmemiştir. Ev tek katlıdır ve büyük bir avluya sahiptir.

 

 

The House of Hürrem’s Uncle, located in Karaman City Center, is one of the beautiful examples of Traditional Turkish House Architecture in Anatolia. With its wooden and hand carving ornaments and also with its 300 year-history, The House offers a very delightful historical journey to visitors.

 

 

 

Hürrem Dayı Evi, se situant au Centre de la ville Karaman, est l’un des exemples le plus beau de l’architecture Turque Traditionnelle de maison dans l’Anatolie. Cet édifice, ayant un passé de 300 années environ, offre à ses visiteurs un voyage historique agréable, avec ses ornements de ciselure et en bois.

 

 

 

  
Bu Sayfaya
Website counter
Kez Bakılmıştır.

 

Galeri Sayfası

Tasarım : Onuncu Köy